Okolí

Rozhledna Sněžník na Děčínsku

2983.jpg Je to jedna z nejkrásnějších rozhleden. Byla postavena roku 1864 na rozkaz hraběte Františka Thuna podle plánů architekta Hänela. Původně ale nebyla budována jako rozhledna, nýbrž jako věž potřebná pro geografická měření. Takže se prvními návštěvníky a uživateli stavby stali zeměměřiči Rakouska, Pruska a Saska.

Tiské stěny

2984.jpg Do Tisé jezdí pravidelný autobus z Ústí n.L. přes Strážky a Libouchec a také autobus z Děčína. Můžeme však použít i vlaku jak z Děčína tak z Telnice do Libouchce a odtud za tři čtvrti hodiny vystoupíme do malebné obce Tisá.V Tisé zahneme vlevo na silnici a před kostelem odbočíme vpravo do Tiských stěn. Dobře upravená cesta vede na "Skalní náměstí", jež rozděluje Tiské skály na menší část západní a větší část východní.

Chlumecký pomník

2987.jpg Největší, i když nejmladší je tzv. ústřední památník v Chlumci, který byl vybudován na náklady rakouské vlády a slavnostně otevřen za účasti představitelů mnoha národů 29. srpna 1913 ke stému výročí bitvy. Na uměle navýšeném náspu s přístupovým schodištěm, na mohutném odstupňovaném kamenném základu se tyčí válcovitý, 26 m vysoký, nahoru se zužující pomník, zakončený Mayerleho sochou stojícího lva.

Více informací zde: Bitva u Chlumce 1813

Lyžařské centrum Telnice

2985.jpg

Ski klub OS Telnice je provozovatelem Lyžařského střediska Zadní Telnice v Krušných horách. Špičkový slalomový svah s homologací FIS o celkové délce 504m. Svah je ošetřován technickým sněhem, celkové převýšení je 200m. K dispozici je umělé osvětlení pro večerní lyžování.

Svah Macháček v délce 1500m je určen pro pokročilé lyžaře a je ošetřován technickým sněhem. Je to technicky náročnější trať s napojením na další tratě v areálu.

Cyklotrasy a turistické mapy

2995.jpg  Více informací zde

DDR Museum Pirna

2988.jpg Výlet do starých časů 1970-1980 - museum DDR - Pirna